Fotballskolene fylles opp

Publisert 15. juni 2022 | Fotballutdanning | Fotballskoler | Fotballskolene fylles opp

Fotballskolene på denne siden av sommeren nærmer seg fulltegnet, mens aktiviteten i august begynner å fylles opp.

Fotballskolene i hver sin ende av sommerferien har blitt blitt en god og viktig fotballtradisjon for veldig mange fotballspillere. Også i fotballsesongen 2022 satser man på en ønskereprise i både juni og august.

Som et resultat av en storstilt satsing på et utviklende fotballskolekonsept har Nesttun Idrettsplass vist seg som et perfekt sted å være i skolens ferier såvel som planleggingsdager. Ved enhver anledning har Fana IL Fotball til rette for et stort antall populære fotballskoledager gjennom året.

  • Trenden med fulltegnede fotballskoler ser ut til å fortsette.

Ingenting overlates til tilfeldighetene når daglig leder Mads Vik Tvedte og bærekraftsansvarlig Magnus Thorsen planlegger disse tiltakene. Det stilles ufravikelige krav til fagprioriteringer og gjennomføringsevne samt rammen rundt hvor både varm lunsj og tilsynsordning står sentralt.

Påmelding til Fana IL Fotballs fotballskoler

Få ledige plasser i juni
Akkurat som forventet har oppslutningen til sommerens første utgave av Fana Tine Fotballskole vært stor. En liten uke før avspark er det kun en håndfull ledige plasser til den første fotballskoleuken går av stabelen fra torsdag 23. til onsdag 29. juni med to hviledager lørdag og søndag.

Ti fotballskoledager fra mandag 1. til fredag 12. august
Utover å arrangere to utgaver av Fana Tine Fotballskole i hver sin ende av sommerferien gjennomføres det Sommerferiefotball på Nesttun Idrettsplass - siste dagen i juni og først uken i august.

  • Ved påmelding velger man selv hvilke dager spilleren ønsker å delta på Sommerferiefotballen.

Mot slutten av ferien blir det en ny fotballskoleuke på Fana Tine Fotballskole fra mandag 8. til fredag 12. august. Også her strømmer spillere til fra mange klubber i Fana og Ytrebygda bydeler for å sikre seg en plass.

Første mann til møllen
Første mann til møllen-prinsippet gjelder da fotballskolene til Fana IL Fotball alltid er svært populær.

Mer om Fotballskoler

Påskeferie + fotball = påskeferiefotball

Publisert 25. mars 2023

Fana IL Fotball ønsker velkommen til en gøy og utviklende fotballskole i påskeferien.

Tjueåtte utviklende fotballskoledager

Publisert 8. mars 2023

Både spillere og foresatte kan trygt fylle almanakken med fotballskoler i samtlige ferier såvel som planleggingsdager.

Ferdighetsutvikling og nye vennskapsbånd

Publisert 5. mars 2023

Flust av fotballskolespillere tilbrakte vinterferien på Nesttun Idrettsplass.

Vinterferie + fotball = vinterferiefotball

Publisert 25. februar 2023

Fana IL Fotball ønsker velkommen til en gøy og utviklende fotballskole i vinterferien.

Pangstart for fotballskoleåret

Publisert 5. januar 2023

Allerede på årets andre dag tok Fana IL Fotball i mot et kobbel av ivrige spillere på Nesttun Idrettsplass.

Magisk Mandag: Planleggingsdag og fotballskole

Publisert 30. desember 2022

Fana IL Fotball ønsker velkommen til fotballskole på Bergen kommune sin planleggingsdag i januar.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram